Корупція в Україні одна з головних проблем молодої держави. Тотальне розкрадання бюджетних коштів здійснюється за допомогою суттєвого завищення вартості товарів або послуг.

Система Prozorro – як перший крок до прозорого освоєння бюджетних коштів

Також її можна розглядати, як наступний етап до присвоєння державних грошей – оформлення документації на організацію тісно пов’язану з тією чи іншою посадовою особою. Система електронних закупівель Prozorro, зареєструватися в якій можна тут tender.uub.com.ua , була створена з метою протистояння тотального злодійства, “договорам між своїми” і сприяла налагодженню прозорих умов конкурсу, в яких могли б взяти участь різні виробники і фірми, що надають послуги, з усієї країни, незалежно від місця розташування розпорядника бюджетних коштів.

У чому полягає особливість електронного майданчика державних закупівель Prozorro?

Головна перевага – змагання між учасниками на конкурсній основі. Проаналізуємо, як працює майданчик по порядку. По-перше, суб’єкту господарювання (стороні, яка прагне виграти той чи інший тендер) необхідно зареєструватися. Зареєстровані учасники отримують повідомлення про оголошені конкурси. Для участі в процедурі необхідно сплатити внесок – від 17 гривень за участь в тендері на суму до 20 тисяч гривень, та до 1700 за тендер на суму понад один мільйон гривень.

Перед подачею заявки учасник конкурсу повинен уважно вивчити технічне завдання – види робіт і умови їх проведення, які висуває розпорядник бюджетних коштів, після чого відправляється пакет документів на розгляд. Одним з головних пріоритетів для визначення переможця, який надав коректно заповнену документацію, є вартість послуги. Якщо на проведення робіт або постачання тієї чи іншої продукції претендують відразу кілька учасників, між ними проводиться аукціон – кожна з конкуруючих сторін має можливість знизити вартість своєї послуги, щоб перебити цінову пропозицію опонента. Краща цінова пропозиція визнається переможцем.

Система дійсно заклала основу для прозорого освоєння бюджетних коштів. Вона дала можливість всіляким громадським організаціям і журналістам отримати доступ до інформації, яку раніше доводилося здобувати в результаті тривалих листувань з чиновницьким апаратом. Однак, корумповані чиновники знайшли можливість пристосуватися до нових правил гри. Однією з найбільш поширених схем проходження тендерів, є організація підставних фірм, які для створення видимості конкурсу подають документацію на той чи інший тендер, але переможцем виступає саме необхідна для зацікавлених осіб фірма.

Так чи інакше перший крок до прозорості освоєння бюджетних коштів зроблений, необхідним залишається подальший розвиток цього процесу і контроль з боку відповідних органів. Більш детально про портал Прозорро можна дізнатися за посиланням https://tender.uub.com.ua/pro-prozorro/shcho-take-prozorro. Варто зазначити, що даний сайт створений спеціально для того, щоб якомога ефективніше протидіяти корупції і давати молодим підприємствам можливість розвиватися в своєму напрямку. Далеко не кожна компанія раніше могла розраховувати на рівну боротьбу за державне замовлення. Зараз все це стало доступним для будь-якого підприємства незалежно від сфери діяльності. Так що якщо ви хочете випробувати власну удачу і спробувати свої сили в боротьбі за тендер, то можете сміливо переходити на портал Прозорро і шукати відповідний електронний аукціон. Тим не менш, не забувайте про те, що реєстрація там можлива тільки через певні акредитовані майданчики, посилання на які ми для вас залишали вище.

Особливості порталу Прозорро