Відкриття ринку землі дало змогу не тільки продавати подібне майно в форматі аукціону, але й здавати його в оренду. Варто розпочати з того, що земельні ділянки можуть знаходитись у державній та комунальній власності. В будь-якому випадку, мова йде про землю, яка не знаходиться у приватних руках. 

Говорячи про такі земельні ділянки, розрізняють декілька форматів її оренди, з якими варто ознайомитися більш детально. В цілому, процедура буде завжди мати схожий вигляд, за винятком окремих моментів.

Говорячи про те, який вигляд може мати оренда землі, що не знаходиться в приватних руках, можна звернути увагу на два основних варіанти:

  1. Згідно рішення відповідного законодавчого органу за умови виконання умов, прописаних в земельному кодексі України;
  2. За результатами проведеного земельного аукціону, що дає можливість визначити переможця в прозорому та конкурентному форматі.

Більш популярним вважається саме звичайний формат торгів, коли земля реалізується в вигляді аукціону, де кожен учасник має шанси на те, щоб отримати перемогу. Що стосується другого способу, то він використовується набагато рідше. Є окремий перелік умов, за яких може відбуватися саме така процедура.

Як можна отримати право на оренду земельної ділянки

Українська енергетична біржа є одним з електронних майданчиків, що має пряме відношення до системи ПроЗорро та може гарантувати прозорі та зрозумілі умови для всіх користувачів, які мають бажання взяти участь в торгах. 

Задля отримання теоретичної інформації про те, як саме повинні проводитися подібні аукціони, є сенс перейти сюди https://www.ueex.com.ua/rus/exchange-quotations/electric-power/indexes, де всі ці дані знаходяться у вільному доступі.

Що стосується безпосереднього набуття права на те, щоб користуватися земельною ділянкою у власних цілях, то тут вже є зарані підготовлений алгоритм, який вважається досить простим та зрозумілим:

Підготовка лоту до виставлення на торги – це один з основних етапів, до якого входить процес підготовки лоту, погодження всіх моментів, визначення умов землеустрою, реєстрація ділянки, речового права, визначення стартової вартості, орендної плати та багатьох інших моментів, які також повинні обов’язково братися до уваги;

Рішення про запуск земельних торгів – приймається воно саме організатором, який має право на те, щоб опублікувати оголошення, чим самим запустити весь процес;

  • Формування угоди між виконавцем та організатором – на цьому етапі виконавець отримує право на виконання завдання, дорученого організатором та власником самої ділянки;
  • Публікація оголошення – з самого початку, інформація про торги надсилається до ПроЗорро, після чого перенаправляється до всіх електронних майданчиків;
  • Сплата внесків – це ключовий етап для учасників, які повинні обов’язково внести гарантійний та реєстраційний внески, без яких вони не зможуть отримати допуску до участі в торгах;
  • Процедура торгів – на цьому етапі проходить сам аукціон, в ході якого визначається переможець;
  • Укладання домовленостей – цей етап наступає вже після того, як визначається переможець в боротьбі за обраний лот. Відповідно, між замовником та переможцем укладається відповідна умова, в якій детально прописуються всі пункти, пов’язані з орендою земельної ділянки;
  • Публікація інформації про результати торгів – це означає, що інші учасники й навіть звичайні користувачі мають можливість детальніше ознайомитися з тим, що було запропоновано переможцем та всіма користувачами, що брали участь в торгах.

Кожен окремий пункт є справді важливим, тому потрібно підходити до питання комплексно й звертати увагу на всі ці моменти.

Що потрібно знати про проведення допорогових закупівель

Всі аукціони, які проводяться через систему ПроЗорро, можна поділити на надпорогові та допорогові.

Не важко здогадатися, що класифікація відбувається по вартісному признаку.

Допороговими вважаються торги в тому випадку, коли вартість лоту не перевищує 200 тисяч гривень для товарів та надання послуг та 1.5 мільйонів гривень, коли мова йде про виконання робіт.

Надпороговими торги будуть в тому випадку, якщо кінцева сума лоту буде перевищувати раніше зазначені показники.

Варто зазначити, що є одне невелике виключення для випадків, коли мова заходить про замовника, який є монополістом. В такому випадку, максимально допустима рамка для постачання товарів та надання послуг – це 1 мільйон гривень. Що стосується виконання робіт – це 5 мільйонів гривень.

Брати участь простіше саме в допорогових торгах, тому що вони не є настільки контрольованими і сама процедура оформлення результатів проведеного аукціону є набагато простішою і не потребує таких часових витрат, як у випадку з надпороговими торгами.

Як відбувається оренда майна на відкритих торгах